Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku informuje, iż na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia poszerzył zakres świadczonych usług o leczenie z zakresu radioterapii i radioterapii onkologicznej w nowoczesnym Centrum Onkologii usytuowanym na terenie placówki, przy ul. Medycznej 19.
W Centrum znajduje się Oddział Onkologiczny z Pododdziałem Radioterapii, Zakład Radioterapii, Zakład Fizyki Medycznej oraz Poradnia Onkologiczna i Radioterapii.
W nowocześnie zaprojektowanym obiekcie, który został wyposażony w światowej klasy aparaturę, pacjent onkologiczny może uzyskać kompleksową pomoc.
W zespołach wielospecjalistycznych składających się z onkologów, radioterapeutów, chirurgów, radiologów, laryngologów, pulmonologów, ginekologów, urologów oraz innych specjalistów, droga leczenia dla każdego pacjenta ustalana jest indywidualnie. Aparatura medyczna, jaką dysponujemy, pozwala na napromienianie wszystkich części ciała.
Szczegóły dotyczące przyjmowania pacjentów:
- Leczenie w Centrum Onkologii obejmuje osoby dorosłe.
- Pacjenci z rozpoznaniem choroby nowotworowej potwierdzonym wynikiem histopatologicznym są przyjmowani bez skierowania do Poradni Onkologicznej i Poradni Radioterapii.
- Do Rejestracji obu Poradni można zgłosić się osobiście w godzinach pracy 7.30- 15.00 lub zadzwonić pod numer: 24-364 62 94; 24-364 46 35.
- Do Zakładu Radioterapii, przyjmowani są pacjenci dorośli na podstawie e- skierowania wystawionego w Poradni Radioterapii przez specjalistę radioterapii onkologicznej.
- Prowadzimy również leczenie zmian nienowotworowych, tu pacjenci przyjmowani są na podstawie e-skierowania wystawionego przez lekarza specjalistę, który prowadzi pacjenta z daną jednostką chorobową np. neurologa, ortopedę, chirurga w sytuacji, gdy niemożliwe jest wykonanie zabiegu operacyjnego, albo pacjent nie wyraża zgody na zabieg. Pacjenta można skierować również do Poradni Radioterapii, gdy leczenie jest niewystarczające, lub traktować napromienianie jako leczenie uzupełniające. Najczęściej radioterapia stosowana jest w takich dolegliwościach, jak zapalenie powięzi podeszwowej stopy (tzw. ostrogi piętowe), zespół bolesnego łokcia (tzw. łokieć tenisisty), bolesny bark, w chorobie Dupuytrena (przykurcz rozcięgna dłoniowego) czy w prewencji patologicznego kostnienia pozaszkieletowego (np. po endoprotezoplastyce stawu biodrowego). Lekarz specjalista w tym przypadku wystawia e-skierowanie do Poradni Radioterapii, gdzie następuje pierwsza konsultacja i kwalifikacja do leczenia.
Wszelkie informacje dotyczące Centrum Onkologii zawarte są na stronie internetowej Szpitala: https://www.wszplock.pl/zaklad-radioterapii/